AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR BELEDİYESİ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Akhisar Belediyesi 2021 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun başkanlığında meclis salonunda yapıldı. 12 gündem maddesinin ve2 önergenin bulunduğu meclis toplantısı öncesinde, ilk olarak Belediye Başkanı Besim Dutlulu belediye faaliyetlerini içeren raporu meclise ve Akhisar halkına sundu.

AKHİSAR BELEDİYESİ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
05 Ekim 2021 - 18:41

Zeytin hasadının başlamasıyla birlikte Akhisarlı çiftçilere kolaylıklar dileyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, son zamanlarda özellikle gıda fiyatlarında çok büyük artış olduğunu belirterek bu konuda Akhisar Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Meclis gündem maddeleri öncesi verilen önerge ile Akhisar Belediyesi’nin kardeş belediyesi Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin Konçe Belediyesi’ne iade-i ziyaretin gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi.

Hacıishak Mahallesi 298 ada 130 parselde bulunan alanda yapım aşamasında olan yeni parka ünlü Türk Halk Ozanı olan Aşık Veysel isminin verilmesi meclis gündemine alınması oy birliği ile kabul edildi ve komisyona havale edildi.

Meclisin birinci gündem maddesinde 2022 mali yılı gelir-gider bütçesi, ikinci gündem maddesi 2022 yılı performans planı, üçüncü gündem maddesi 2022 mali yılı gelir tarifesi ve dördüncü gündem maddesinde ise münakale yapılması görüşüldü ve meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Beşinci gündem maddesinde yağlı güreş düzenleyen Kentler Birliği’ne katılma konusunda, birliğin doğal üyesi Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yanı sıra asil üye Ekrem Kayserili, Nurullah Zağlı, Hüseyin Solhan, yedek üyeler Yılmaz Akar ve Emre Ursavaş’ın da katılması meclise sunuldu ve yapılan açık oylama kabul edildi.

Altıncı gündem maddesinde hibe araç tescili oy birliği ile kabul edilirken yedinci gündem maddesinde yer alan içkili bölge yer talepleri görüşüldü ve komisyonlara havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Sekizinci gündem maddesinde Akhisar Belediyesi bünyesinde Kişisel Veri Koruma Komitesi Kurulması ve Komitenin görev, yetki ve sorumluluklarına ait yönetmelikle ilgili Kanun Nizam Komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi. Dokuzuncu gündem maddesinde ise Çiftçi Malları Koruma Kurulu Başkanlığına yardım ile ilgili Tarım-Kanun Nizam- Plan ve Bütçe Komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi.

Onuncu gündem maddesinde fiyat tarifeleri yer alırken on birinci gündem maddesinde ise Akhisar Belediyesi’ne ait Efendi Mahallesinde bulunan Akhisar Sevgi Çocukları Derneği tarafından kullanılan binanın tahsisinin kaldırılması ile ilgili Kanun Nizam Komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi.

İmar evraklarının ardından görüş ve öneriler ile meclis son buldu. Bir sonraki meclisin ise 2 Kasım 2021 Salı günü saat 16:00’da yapılacağı bildirildi.

50
60
40
10
20
30
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.