AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR CHP’DEN KILIÇDAROĞLU’NU TEHDİT EDEN ÇAKICI’YA SERT TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanlığı, Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelttiği tehdit ve hakaretlere açıklama ile tepki gösterdi.

AKHİSAR CHP’DEN KILIÇDAROĞLU’NU TEHDİT EDEN ÇAKICI’YA SERT TEPKİ
19 Kasım 2020 - 20:24

Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci, Gençlik Kolları Başkanı Tolunay Akalın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yöneltilen tehdit ve hakaretlere tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İsmini dahi anmak istemediğimiz organize suç örgütü elebaşı bir mafya bozuntusunu öne sürerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yani savaş meydanlarında kurulmuş Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün koltuğunda oturan bir lideri sindirebileceklerini düşünmüşler.

Kendinde bu haddi görenler bilsin ki, sizin ağababalarınızdan korkmadık, sizlerden de korkmayız. Ülkenin ana muhalefet liderine karşı yapılan hakaret ve tehditlerin, ülkenin içinde bulunduğu halin açık bir göstergesidir; bu durumun sorumlusu ülkedeki sözde iktidardır.

Muhalefeti susturmak için her yola başvuran saray ve bekçisi, sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir.

Devletin içine çöreklendirdikleri saray vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kiyafet etmeyince, vesayetlerini mafta bozuntuları ile tahkim etmeye çalışıyorlar.

Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır.

Yaşanan bu olayda asıl sorumlu, Genel başkanımıza karşı hakaret ve tehdit dili ile konuşma imkanı veren düzenin kurucularıdır. Kendileri dışında herkese yapılan tehdidi ve hakareti normal gören, hukuku hiçe sayan, adamına göre yasaları uygulayan ve mafyayı özel afla çıkaran bu düzenin sorumlusu Cumhur ittifakı liderleridir. Böylesine gözü dönmüş, sırtını kendini affeden siyasetçilere dayamış olan kişilerin tehditleri ne Genel Başkanımızı ne de biz vatanseverleri korkutamaz ve yolumuzdan döndürmez” dedi.

“SİZDEN KORKMADIK Kİ, GÖLGENİZDEN KORKALIM”

Başkan Çavuş, “Genel Başkanımız ne terör örgütü pkk’nın suikast girişiminden, ne kendisine sosyal medya üzerinden kurşunlar göstererek yapılan tehditlerden ne de düzenin beslediği karanlık güçlerden korkmadı, korkmaz da.

Aksine, bu iktidarın başlattığı ve cumhur ittifakıyla birlikte daha da çok beslediği bu bozuk düzen ve bu düzenin illegal savunucularının üzerine hukukla, adaletle, barışla, demokrasiyle korkusuzca gitmeye devam edecektir. Bu ülkeyi ne saraylarında iktidar sarhoşluğuna kapılanlara ne de tek vasfı siyasi hayatlarını sürdürmek için saraya yancı olanlara bırakmayacağız.

Bu halkı daha fazla ezmelerine, kendilerinin söyleyecek sözü kalmayınca mafya düzeninin uşaklarını piyasaya sürmelerine göz yummayacağız. Yapılan saldırıların Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara ne kadar yakın olduğunun ve doğru yolda ilerlediğinin bir göstergesidir.

Elbette devletimizin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi ve Türk halkı bu tehditlere gereken cevabı vermekten geri durmayacaktır.

Ancak Genel Başkanımıza yapılan bu tehditler karşısında; görevi adaleti sağlamak, suç örgütleriyle mücadele etmek ve yasaları işletmek olan iktidarın temsilcileri ve onun içişleri bakanı, olur olmaz her konuda televizyonlarda boy gösterirken, toplumda adeta infial yaratan bu saldırı karşısında üç maymunu oynaması daha ne kadar sürecek merak ediyoruz.

Cumhurbaşkanının 18 yıllık iktidarlarının sonunda hukuk reformundan  söz ettiği, demokrasi vaat ettiği bu günlerde yaşanan saldırı karşısında, hukuku işletecekler mi?

Yoksa o hukuk ve demokrasi yine kendileri ve çevreleri için mi geçerli olacak?

Daha önceden söylediğimiz gibi; CHP halkla birlikte iktidara yürüdükçe, kendi bozuk düzenlerinin sonunun geldiğini gördükçe tüm odaklar, ellerindeki tüm güçlerle partimize ve genel başkanımıza saldırmaya devam edecekler.

Bir kez daha söylüyoruz ki, bu saldırılar bizim yolumuzun ne kadar doğru olduğunu, halkımızla birlikte kuracağımız iktidarın ne kadar yakın olduğunu gösteriyor.

Saray ve bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.

Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da mücadele azmimizi ve Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında, güçlü bir parlamenter sistemi demokrasiyle taçlandırmaya olan inancımızı pekiştirir.

Cumhuriyet Halk Partisi ne emperyalizme ne işbirlikçilerine ne de mafya bozuntularına pabuç bırakmaz!” şeklinde konuştu.

Savcıların görevlerinin yapmalarını ifade eden Başkan Çavuş, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmasını da sözlerini ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.