AKHİSAR KULİS HABER

AKHİSAR’DA EYLEM VE ETKİNLİK YASAĞI

Akhisar Kaymakamlığı, kentteki tüm eylem ve etkinlikleri 17 Mayıs’a kadar yasakladı.

AKHİSAR’DA EYLEM VE ETKİNLİK YASAĞI
16 Nisan 2021 - 17:26

Akhisar Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, kent genelinde yapılacak her türlü eylem ve etkinliklerin 17 Mayıs’a kadar yasaklandığını duyurdu.

Koronavirüsü salgınını gerekçe göstererek alınan yasak kapsamında, birlik, kooperatif gibi sendikaların da genel kurul dahi yapacakları geniş katılımlı etkinliklere izin verilmeyeceği açıklandı.

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.

Bu kapsamda;
– 14.04.2021 tarih ve 2020/35 sayılı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararının 6. maddesinde “Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmemesine karar verilmişti.”

Aynı şekilde sendikaların da genel kurul dahil geniş katılımlı tüm etkinliklerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmemesine, Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulmasına; Oy birliği ile karar verilmiştir”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.