AKHİSAR KULİS HABER

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

AKHİSARSPOR’DA KONGRE TARİHİ 11 ARALIK

TFF 1. Ligde mücadele eden Akhisarspor’da başkanlık görevini yürüten Evren Özbey ve basın sözcüsü Avukat Bişar Özbey Yılmaz Atabarut Tesislerinde açıklamalarda bulundu.

AKHİSARSPOR’DA KONGRE TARİHİ 11 ARALIK
25 Kasım 2020 - 21:24

Akhisar’da bir türlü gerçekleşmeyen kongre olduğunu söyleyen Başkan Evren Özbey, “Sportif anlamda çok iyi gittiğimize inanıyorum ta ki bu maça kadar son dakikalardan ötürü yenildiğimiz maçlar oldu eğer bunlar olmasaydı ilk üçün içinde olabileceğimiz bir haftaydı ta ki bu haftaya kadar. Onun dışında geçtiğimiz belediye başkanımızla bir görüşmemiz oldu biz altyapıya verdiğimiz önemi anlattık geleceğin daha güzel olması için neler yapabiliriz diye konuştuk” dedi.

Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun akademi kurmak için bir tesis futbolcuların kalabileceği bir tesis yapma sözü verdiğini belirten Özbey, “İnşallah oluşacak bu yenilenme ile Türkiye’nin her yerinden yetenekli çocukları alacağız yetiştireceğiz. Ayrıca çocukların eğitimi içinde bölgede kolejlerden belirli bir kontenjan isteyeceğiz” dedi.

KISITLI BİR BÜTÇE İLE TAKIMI İDARE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ.

Evren Özbey;” Soysal medyada hocamızla ilgili oyuncularımızla ilgili şeyler yazıldı. İstifa diye bir şey yok. Hocamız Cem Kavçak gayet başarılı gidiyor. Çok kısıtlı bir bütçe ile takımı idare etmeye çalışıyoruz. Futbolcular alışkın değil eskiden çok güzel yönetilmiş, borcu olmayan bir kulüp, ödemeler günü gününe ödeniyordu. Bu sene transfer tahtamız kapalı olduğu için böyle oynayan bir oyuncu bir anda ödemeler kesilince psikolojik olarak etkilendiği için alışması da zor oldu. Şuan bu süreçte elimizden geldiği kadar oyuncuları rahatlatmak için bu süreci en az zararlı bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. Bu haftadaki olayı unutup kenetleneceğiz” dedi.

“KULÜBÜMÜZ MARKA OLDU”

Hüseyin Eryüksel’e teşekkür eden Özbey, “Kulübü marka yapıp bize bunları nasip etti. Biz şuan burada olmak için çok mutluyuz. Hüseyin Eryüksel kulübü marka olarak başka bir yere taşıdı. Bence çok büyük işler yaptı.  Bugün süper ligde olan pek çok kulübün bizim kadar marka değeri yok. Taraftarlarımıza şunu söyleyeyim işte Akhisarlı değiller bırakıp gitsinler arkadaşlar biz Hüseyin Eryüksel’in Avrupa’yı taşıdığı kulübü şampiyonlar liginde oynatacağız. Geldiğimizden beri bize destek olan Besim Dutlulu’nun desteği hep devam ediyor maddi ve manevi olarak. Birtan ve Bülent Taşkınlar abilerimize teşekkür ederim” dedi.

“KULÜP KENDİ ÇARKINI DÖNDÜRMEYE BAŞLAYACAK”

Böyle Ağır mağlubiyetin arkasından hala takıma inandıklarını ifade eden Akhisarspor basın sözcüsü Av. Bişar Özbey, “ Herkesle bir bütün olup 6-0’da olabilir 1-0’da olabilir neticede hepsi bir mağlubiyet. Bizde istemezdik 6-0 yenilmek. Keçiörengücü maçından sonrada biz hala şampiyonluğa kafamızı kaldırabilecek miyiz. Türkiye futbolu aslında hep bu modelde bir futbol onun dışında takım içerisinde gerçekten ekonomik olarak kendi kaynaklarımızdan idare etmeye çalışıyoruz. Aralık ayı itibariyle kulüp personel maaşlarını kendisi ödeyebilecek duruma gelecek. Ekim ayı gibi Allah bizleri burada olmayı nasip ederse kulüp kendi çarkını döndürmeye başlayacak. Bu süreçte planladığımız hiçbir oyuncu satışı yok. Ama çok nitelikli oyuncularımız var” dedi.

Av. Bişar Özbey, “Transfer tahtası açılmasa dahi Türkiye liglerinin en iyi  altyapılarından oyuncuları tarıyoruz. Futbolcun gelişiminde en önemli şey iyi bir birey olması. biz oyuncu üreteceğiz hem başarı kazanacağız hem de oyuncular kendi kariyerinde önemli yollar yapacaklar. Bizde kasamızı doldurup bir daha bu noktalara gelmeyeceğiz. Kongre ile ilgili pandemi dolayısıyla iptal etmek zorunda kaldık. 2 Aralık’ta genelgenin süresi bitiyor eğer yeni bir engel çıkmazsa bugün alınan karar doğrultusunda kongremizin ilk tarihi 11 Aralık yeterli çoğunluk sağlanmazsa 18 Aralık’ta yapacağız” dedi.

Bişar Özbey;”Biz tüzük değişikliğine gideceğiz kongreden önce o da şu bu tüzük değişikliği ile beraber kulübün yaptığı her borçlanmada  kulüpte imza yetkisi olan yöneticiler bu borçlanmalarda şahsi mal varlığından sorumlu olacak. Yani ben kulübü borçlandırdım o borç kulübün değil benim borcum olacak. Akhisarspor hep yaşayacak bizden sonra gelen kişi bilmeli ben bu kulübü kendi şirketim olarak yönetmek zorundayım yoksa şahsi servetim mal varlığım gider. Biz bunu yapabilecek ve özgüne sahibiz. Akhisarspor Akhisar halkı ile güzel bizde bu kulübü zarar ettirmeyeceğiz. Aksine güçlendireceğiz” dedi.

“KULÜBÜMÜZ BİR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ”

Av. Bişar Özbey, “Bizim kulübümüz bir spor kulübü derneği sportif başkanı farklı olabilir, dernek başkanlığı farklı olabilir.  Harun Eryüksel tamamen derneğin başkansız kalmayacağı için alınan bir karar.  Ama kulüp başkanı Evren Özbey. Kulübe alınacak her şeyde Evren Özbey’in imzası var. TFF’de Evren Özbey’in imzası var.  Harun Eryüksel’de bu kulübe yıllarca hizmet yapmış bir insan onun veya benim başkan olmam önemli değil önemli olan Akhisarspor’un sahipsiz olmadığı. Biz 10 parmak kenet halindeyiz hepimizin isteği Akhisar’ı bu dalgalardan çıkartıp eski günlerine geri getirmek. Yönetim kurulu için istediğimiz isimler var. Şuan biz 3 kardeş, Harun Eryüksel, Bülent Taşkınlar, Ufuk Merde, Recep İşçi, Mutlu Özdemir olacak. İlk geldiğimizde hocamıza dedik hazır mısın dedim neye dedi işte önce Avrupa ligine sonra şampiyonlar ligini dedim. Beraber gideceğiz oralara dedim. Halada bu cümlenin arkasındayım. Kısa sürede bunları göreceğiz. Bu işi şov olarak yapsak 1 hafta oyuncular para vermeyiz açarız tahtayı ama bu sefer de içerdeki ortam bozulur” dedi.  

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.