AKHİSAR KULİS HABER

HAYATIN ERTELEMEYE, GEÇ KALMAYA İZNİ YOK

HAYATIN ERTELEMEYE, GEÇ KALMAYA İZNİ YOK
Sevda Bozacıoğlu( s.bozacioglu@akhisarkulishaber.com )
Sevda Bozacıoğlu’un kaleminden “Yakamoz Satırlar” adlı fark yaratan yazıları her Cuma akhisarkulishaber.com’da
27 Mayıs 2022 - 0:47

Hayatın ertelemeye geç kalmaya izni yok ne yazık ki . Bize sunduklarına sıkı sıkı tutunmak da çare olmuyor her zaman. Biz bırakmasak, ayak diresek de hayat söz dinlemiyor. Bazen kaybettiklerimiz karşısında boyun eğip gözlerimizi yummakta buluyoruz çareyi. Keşkeler tuzağında takılı kalmak yerine elinden gelenin en iyisini yapmak daha iyi hissettirecektir. Bu her anlamda böyle  ikili ilişkilerimizde hayatın  her alanında.  Pişmanlık geriye dönüşü olmayan bir labirent geçmiş gibi. Geçip  gitmeyen geçmişi  geride bırakamamak gibi. Herkesin kendine göre sorunları , içinden  çıkamadığı durumları mutlaka var. Taşıyana zor ağır  gelir. Kabuğumuzdan çıkmayınca çıkıp  dış  dünyaya  baktığımızda herkesin kendi iç  dünyasında mücadele  verdiği  sorunlar kıskacı vardır. Tüm  sonu gelmeyen pişmanlıklar endişeler, sıkıntılı düşünceleri  geride bırakabilmek , olduğumuz  konum ne olursa olsun güçlü  ve sağlam  durabilmeyi öğrenmemiz  gerekiyor. 

Yaşamak için çok  nedenimiz var. Her sabah uyandığımızda  başlar şükür  sebepleri. Bugün  de ‘sağlıklıyım ‘ diyebilmek  şükür  sebeplerimize bir tik  atmak bizi  daha pozitif yapar. Sağlıklı  bir nefes alabilmenin nimetini unuttuğumuz  zaman yine dönüp etrafımıza  bakmak ve bin türlü  hastalık sorunlarıyla uğraşmak  zorunda kalanları görüp  silkelenmek gerekir.

Bize sunulan hayat başkalarının  kontrolünde değil,  kendi yönetimimizde olmalı.  Ne  olmak istediğimize ve nereye gitmek istediğimize kendimiz karar vermeliyiz. Aldığımız  kararlara saygı duyulmasını beklemekte bizi yorabilir.  Herkesin herşeyi  anlamasını beklemek bizi duygu karmaşası içinden çıkılmaz  bir hale sokar. Hayatın içinde şükür  sebeplerimize tutunarak,  olmak istediğimiz yolda yürüyerek istikametimizi kendimiz belirlemeliyiz.

Duygu durumlarımızın etkisinde kalmadan attığımız  her adım  kendimizi gerçekleştirme adına  bir projedir.  Bu ne olursa olsun zararı  dokunan ilişkiyi bitirmek . Fazla kilodan kurtulmaya karar vermek. Yarım  kalan eğitimi tamamlamak….

Herkesin amacı  hedefi farklıdır.  Meselâ mesleğini  sevmeyen bir madenci hayalinde kurduğu başka  bir hayalî  vardır. Yatırımını  bu yönde  oluşturup yapmak  zorunda eğer istikrarlı davranırsa. Ya da bir  ev hanımı  mutfak becerisiyle bir pastahane  açarak hayaline dokunabilir. Herşey istemek hayal etmek ve kendini gerçekleştirmek için harekete geçerek başlar. Zeminin hazır  olmasını  beklemek ve doğru adımı atmak için  gayret önemli.  Ufak adımlarla  çıkılan  yolda  büyük  adımlar  birbirini izler zamanla taşlar  yerine oturur. En kötü ihtimal oturmasa bile  ‘Ben Yaptım ‘ denedim demenin hazzına ermek pişmanlıklarla  boğuşmaktan iyidir. Fırsatları kendimiz  yaratmalıyız. Hayat pişman  olup  geriye dönüp  bakmak için  çok  kısa.  Hayal gücün  ve sonsuz cesaretin ile  önünde  Bembeyaz bir sayfa renkler senin elinde.. Yapabildiğinin en iyisini yap. Ve unutma tek yapman gereken AKILLI olmak TEDBİRLİ  davranmak tercihler zaten SENİN…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Akhisar Kulis Haber Sitesinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video,vb.) kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.